HOŞGELDİNİZ!.
Ceyhan Maden.

SAADET PARTİSİ.

Recai Kutan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
 
Atla: kullan, ara
Recai Kutan

Mehmet Recai Kutan (d. 1930, Malatya), Türk siyasetçi ve inşaat mühendisi.

1952 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1952-1969 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nde bölge müdürlüğü ve genel müdür muavinliği görevlerinde bulundu. Bu tarihlerde Türkiye'nin en büyük projesi olan GAP Etüd ve Planlama çalışmalarının yönetti.

1969-1977 yılları arasında Tümaş Türk Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. 1973 yılında siyasi hayata atıldı. Milli Selamet Partisi'nde genel başkan yardımcılığı, 5.(XVI) Malatya milletvekili ve İmar ve İskan Bakanı görevlerinde bulundu.

1983 tarihinden sonra Refah Partisi'nde görev aldı. 20. Dönem Refah Partisi Malatya Milletvekili iken 1996 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. Refah Partisi'nin kapatılmasının ardından yeni kurulan Fazilet Partisi'nin genel başkanlığına seçildi. Fazilet Partisi'nin de kapatılmasıyla, 2001 yılında Saadet Partisi'nin kurucuları arasında bulundu ve kurucu genel başkanlık görevini üstlendi. Sürdürdüğü genel başkanlık görevini, 26 Ekim 2008'deki parti olağan kongresinde Prof .Dr. Numan Kurtulmuş'a devretti.

İyi derecede İngilizce, Arapça, Fransızca bilen Recai Kutan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Siyasi görevi
Önce gelen:
Erol Tuncer
Türkiye İmar ve İskân Bakanı
21 Temmuz 1977 - 5 Ocak 1978
Sonra gelen:
Ahmet Karaaslan
Önce gelen:
Hüsnü Doğan
Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı
28 Haziran 1996 - 30 Haziran 1997
Sonra gelen:
Mustafa Cumhur Ersümer
Önce gelen:
İsmail Alptekin
Ana Muhalefet Lideri
14 Mayıs 1998 - 22 Haziran 2001
Sonra gelen:
Tansu Çiller
Parti siyasi görevi
Önce gelen:
İsmail Alptekin
Fazilet Partisi Genel Başkanı
14 Mayıs 1998 - 22 Haziran 2001
Sonra gelen:
Saadet Partisi adına Recai Kutan ve Adalet ve Kalkınma Partisi adına Recep Tayyip Erdoğan
Önce gelen:
Fazilet Partisi adına Recai Kutan
Saadet Partisi Genel Başkanı
20 Temmuz 2001 - 11 Mayıs 2003
Sonra gelen:
Necmettin Erbakan
Önce gelen:
Necmettin Erbakan
Saadet Partisi Genel Başkanı
30 Ocak 2004 - 8 Nisan 2006 (Genel başkan vekili)
8 Nisan 2006 - 26 Ekim 2008
Sonra gelen:
Numan Kurtulmuş
 
Kişisel araçlar
Ad alanları

 

Türevler
Eylemler

ziyaretçinin IP adresini gösterir:54.87.114.118 ziyaretçinin tarayıcısının ne olduğunu gösterir: CCBot/2.0 (http://commoncrawl.org/faq/) ziyaretçinin hangi alt sayfada olduğunu gösterir: http://hasanorenmaden.tr.gg/SAADET-PART%26%23304%3BS%26%23304%3B-.-.htm alt sayfanın başlığını gösterir: SAADET PARTİSİ. en son görülen web sitesinin alanını gösteren haneyi gösterir (für frame yönlendirmesi mevcut olan sayfalarda etkilidir: sayfanın bugünkü tıklanma sayısını gösterir: 122 sayfanın bugünkü ziyaretçi sayısını gösterir: 43 sayfanın toplam tıklanma sayısını gösterir: 228564 sayfanın toplam ziyaretçi sayısını gösterir: 83627 ziyaretçinin bulunduğu "ülke kodunu" gösterir. Almanya'da bulunan bir ziyaretçinin "ülke kodu" mesela "de"dir: us ziyaretçinin bulunduğu ülkenin büyük boy bir resmini gösterir.: us Copy and WIN : http://ow.ly/KNICZ